Mütevelli Heyet Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Toner, Mühendislik ve Tıp alanlarındaki bilimsel araştırmalarında gösterdiği başarılar nedeniyle, 2 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen  Bilim Akademisi Genel Kurulu’nda Bilim Akademisi Asli Üyeliğine seçildi. Prof. Dr. Toner, Mühendislik Temel Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Ata Erbay ve Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı ve EÇEM Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç’ün ardından üniversitemizden Bilim Akademisi asli üyeliğine seçilen üçüncü akademisyen oldu.

Geçen yıl Bilim Akademisi üyeliğine kabul edilen Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı ve EÇEM Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç 2 Aralık’ta gerçekleştirilen Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

Bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak, örneklemek ve gözetlemek için 2011 yılında kurulan Bilim Akademisi; ülkemizin en başarılı bilim insanlarını bir araya getirerek bilimde mükemmeliyetin, bilimsel yöntem, gelenek ve usullerin, bilimsel özgürlük ve dürüstlüğün tanıtılması ve korunması yönünde çalışmalar yürütüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir